Попередження правопорушень у підлітковому середовищі
Оскільки, дієвим інструментом попередження правопорушень у підлітковому середовищі, є проведення профілактичних бесід з дітьми в закладах освіти, то 14 вересня до учнів 8-А класу Городоцького ліцею №1 завітав старший інспектор ювенальної превенції Городоцького відділу поліції Загранюк А.В. Він повідомив підліткам, що ювенальна превенція існує для запобігання вчиненню правопорушень дітьми та проявам небезпеки відносно них.
Учні дізналися, що співробітники ювенальної превенції працюють, як з підлітками та й з їхніми батьками. В основному протоколи про адміністративну відповідальність, якщо діти не досягли повноліття, складаються на батьків, але є й інші правопорушення, за які настає адміністративна відповідальність.
Загранюк А.В. навів статистику правопорушень, скоєних неповнолітніми у нашому районі, розповів, за які вчинки передбачено адміністративні покарання, а які тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Діти з цікавістю дізналися за що неповнолітніх можуть поставити на внутрішньошкільний облік, а за що на облік у поліції.
Не оминув увагою інспектор використання мобільних телефонів під час навчального процесу. Учні зрозуміли, що знімати на телефон однокласників чи вчителів, гратися ним під час уроків, вмикати гучно музику – забороняється. Його можна використовувати на перерві для спілкування з батьками, друзями, а на уроках лише з дозволу вчителя, наприклад, як калькулятор.
Не оминули на зустрічі і проблему булігу. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінгу.
Учням пояснили, що навіть пасивне спостереження за знущаннями і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захистити жертву насильства і, якщо треба, покликати на допомогу дорослих.
Кожен зміг задати питання начальнику ювенальної превенції. Зокрема, учні цікавилися, чи існує відповідальність за куріння в громадських місцях; чи можуть судити неповнолітнього; які ушкодження відносяться до легких тілесних і багато іншого. Діти були вдячні за роз’яснення, ця зустріч для них була корисною, адже правознавство у 8 класі ще не вивчається, а свої права та обов’язки необхідно знати.
Такі виховні бесіди є важливим напрямом превентивної діяльності. Адже недарма в народі кажуть: «Що посієш, те й пожнеш».