Виховна робота

Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Мораль і право, право і закон —

Рушійні сили для життя людини.

А їх знання надасть нам вірний тон

У розвитку держави – країни.

  Реалізація сучасних концепцій виховання ґрунтується на багатьох аспектах особистісно-орієнтовного розвитку, одним з яких є правове виховання. Завдання правового виховання учнів не варто розглядати як послідовні етапи правовиховної роботи школи. Вирішення цих завдань здійснюється в органічній єдності та взаємозалежності в освітньому процесі школи та за її межами через реалізацію конкретного змісту правового виховання.

Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи інтересів інших, учням треба знати закони. Одним з дієвих способів звернути увагу учнів на взаємопов’язаність і необхідність знань, які вони отримують у школі, дати їм змогу поглянути на навчальні предмети не як на сукупність правил, а як на щось живе, що постійне розвивається, є проведення правового тижня.

Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

У понеділок 4 грудня стартував Всеукраїнський тиждень права. У рамках Тижня в Городоцькій гімназії проведено низку цікавих диспутів, бесід, конкурсів на правову тематику. Відбувся Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини. Активну участь у підготовці до його проведення взяли учні 5(9)–6(10)-х класів, які підготували змістовні повідомлення про захист прав людини в Україні, серед яких: «Історичний розвиток прав дитини», «Конвенція ООН про права дитини», «Право дитини на сім’ю», «Право на освіту».

 У приміщенні шкільної бібліотеки старшокласники під керівництвом бібліотекаря Лісневської А. В. організували книжкову виставку «Знай свої праіва – змінюй життя», презентацію видань про права людини.

У рамках цього тижня було організовано виставку тематичних стіннівок «Моя Україна – правова держава»,  в якій учні 5(9)А та 6(10)Б проявили свої знання і можливості і дуже вміло поєднали їх.

Цікаво пройшов правовий брейн-ринг «Мої права. Мої обов’язки» між учнями 5(9)-х класів, який провів вчитель правознавства Марчак О. С. В якому перемогу здобули учні 5(9)А класу.

Під час проведення правового брейн-рингу учні мали можливість продемонструвати свої знання з правознавства. Серед них було обрано 2 команди та суддів. Метою  конкурсу  було виховувати у школярів інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, розвивати пізнавальний інтерес до предмета, з’ясувати, як учні знають основні поняття з правознавства, навчити дітей користуватися своїми правами в різних ситуаціях, виховувати почуття відповідальності за свої вчинки виховувати почуття причетності до процесу творення правової держави в Україні формувати правову культуру школярів. Учні не лише показали уміння правильно та швидко відповідати на поставлені бліц-питання, а й вірно розв’язували юридичні задачі, зміст яких нагадував складні життєві ситуації.

Тиждень правових знань не оминув і учнів 1(5)-х класів. Члени учнівського самоврядування: Бас Рената, Гаванюк Іванна та Бас Ольга підготували та провели бесіди з мультимедійними презентаціями на тему: «Права та обов’язки дітей», метою яких було формувати в дітей любов і повагу до людей, виховувати чуйність, співчуття та гуманне ставлення до людей. Правова гра «Подорож з героями казок по статтях Конвенції про права дитини» дозволила ознайомити учнів п’ятих класів із основними правовими поняттями. Захід було проведено в ігровій формі, оскільки саме гра дозволяє учням п’ятих класів найбільш ефективно набути вміння та навички навчально-пізнавального процесу.

Класні керівники організували тематичні уроки, виховні години  на правову тематику, під час яких учні школи ознайомилися зі Статутом школи, правилами внутрішнього розпорядку, правилами поведінки учнів,  їм було роз’яснено  їх права та обов’язки.

12 1 300x225 - Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Для учнів 6(10)-х класів була організована зустріч  на тему «Кримінальна відповідальність» з Кляхіним Артемом Анатолійовичем – начальником відділу Городоцького бюро правової допомоги, Думановською Діаною Петрівною – головним спеціалістом відділу Городоцького бюро правової допомоги. Проведений захід дозволив сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.

IMG 5287 300x225 - Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

 

Також  6 грудня для учні 7(11)-х класів в школі був організований брифінг «Вчимося жити в правовій державі», в якому брали участь: Загранюк Андрій Віталійович – ставший інспектор ювінальної превенції сектору превенції Городоцького відділу поліції, Гулавський Віталій Володимирович – начальник служби у справах дітей Городоцької РДА, Кляхін Артем Анатолійович – начальник відділу Городоцького бюро правової допомоги, Думановська Діана Петрівна – головний спеціаліст відділу Городоцького бюро правової допомоги. Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.

IMG 5319 300x225 - Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Так, в четвер, 7 грудня для учнів 5(9)-А класу була проведена відкрита виховна година «Закон і ми», метою якої було ознайомити учнів із Конвенцією про права дитини, виховувати в них повагу до прав та основних обов’язків людини та громадянина. Було розіграно декілька ситуації, які могли б статися з кожної дитиною, та шляхи їх подолання  Учні під керівництвом учителя правознавства Марчака О.С. дали змістовні відповіді на питання під час заходу. Коваленко О.В., яка підготувала цей захід, обговорювала з учнями життєві ситуації, в яких було порушено права дитини, та наслідки, які настають за недотримання правил та законів.

2 2 300x225 - Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

На останок Тижня було проведено виставку-конкурс малюнкі серед учнів 2(6)–3(7)-х класів на тему: «Я маю право»

5 2 300x222 - Протягом 04.12–10.12.2017 року в Городоцькій гімназії проходили заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Загалом  активну участь у проведені тижня правовий знань взяли чи не всі учні школи, тематика даних заходів стосувалася всіх їх без винятку. Тиждень правових знань виявився  інформаційним, змістовним, динамічним. Учні школи отримали багато нових знань з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду їх на практиці.

Заступник директора з виховної роботи Городоцької гімназії, Сіра Н.А.

 

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button