Оголошення
Головна , Робота гімназії , Виховна робота , Виховна робота , Тиждень української культури у Городоцькій гімназії (16–20 січня)

Тиждень української культури у Городоцькій гімназії (16–20 січня)

     З 16 по 20 січня 2017 року у Городоцькій гімназії відбувся тиждень української культури, ініціаторами якого стали члени гімназійного учнівського самоврядування. Кожне міністерство займалося організацією одного з днів тижня української культури, залучаючи якомога більше учнів до своєї діяльності.

    У понеділок 16 січня відбувся День української мови, який організовувало Міністерство освіти. Заходи цього дня були спрямовані на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрація її краси і багатства, літературної довершеності.

     Розпочався тиждень виставкою-конкурсом «Каліграфія письма».

3

Переможницею виставки-конкурсу стала учениця 1(5)-Б клас  у – Полігова Анастасія.

1

Протягом дня учні та вчителі мали змогу висловити свої думки на імпровізованій стінці «Я розмовляю українською, тому що…»

2

         Щоб привернути увагу до значущості української мови у суспільстві у бібліотеці діяла тематична книжкова виставка під назвою «Лети ж рідне слово, лети ж в рідний край», та на великій перерві, для учнів 1(5)-7(11) класів проходив конкурс читців поезій про мову «Мова наша калинова», переможцями якого стали:

4

І місце – Бардар Олександр, учень 3(7)-Б класу;

ІІ місце – Негляд Маргарита, учениця 4(8)-Б класу;

ІІІ місце – Косар Софія, учениця 1(5)-А класу;

Перевірити свої знання з української мови та літератури мали змогу учні 4(8)-х класів у Турнірі знавців – «Найрозумніший».

5

Переможцями двобою стала команда учнів 4(8)-Б класу.

7

У вівторок 17 січня проходив День українських народних казок, організацією якого займалося міністерство культури, відпочинку та спорту

     Серед учнів 1(5)-х класів було організовано конкурс саморобних костюмів українських казкових героїв з їх представленням «Я – казковий герой». Переможницею якого стала учениця 1(5)-А класу – Стець Ангеліна.

10

    У шкільному холі була проведена акція «Казкове дерево».

     На великій перерві у бібліотеці членами міністерства, а саме Бас Ольгою та Косар Софією, для учнів 1(5)–2(6)-х класів була проведена «Чарівна вікторина» про українських казокових героїв.

У середу 18 січня відбувся день української культури,який організовувало міністерство внутрішніх справ та праці

Розпочався день трансляцією української народної музики.

У цей день кожен учень одягнув вишиванку підтримавши акцію «З вишиванкою в серці!».

11

У коридорі проходила виставка українського народного мистецтва «Старовинні орнаменти у сучасній інтерпретації», на якій були представлені роботи учениці 5(9)-Б класу – Сокальської Анастасії та роботи родини Денисюк Ангеліни, учениці 1(5)-А класу та роботи учнів 4(8)А класу.

12

На великій перерві діяла майстерня боді-арту «Смайлик». Юні художники  розмальовували обличчя усіх охочих українськими символами.

13

З метою популяризації традиції та звичаїв українського народу, членами міністерства серед учнів 1(5)–7(11)-х класів був організований конкурс стінгазет «Прес-експрес: Свята України». Перемогу у якому отримали учні 4(8)-А класу.

14

Після уроків серед учнів 2(6)-х класів, президентом та прим’єр-міністром гімназійного парламенту, була проведена спортивно-розважальна гра – «Козацькі забави», учасники якої могли позмагатися не лише у силі та витримці, але й пригадати у історію часів славетного козацтва.

15

У четвер 19 січня проходив День української кухні, яке проводило міністерство юстиції

Цього дня гімназія чекала, мабуть цілий тиждень, адже окрасою цього дня став ярмарок-розпродаж страв української кухні «Від пуза». Пампушки, пиріжки, рогалики, півники на паличці, канапки з салом та ще багато всілякої смакоти наготували наші гімназисти, щоб узяти участь у святковій ярмарці.

16

На великій перерві на першому поверсі у шкільному коридорі відбулось частування «Від Андрія та Наталки», де президент учнівського  самоврядування – Бац Андрій разом із членами міністерств – Гаванюк Іванкою та Коріньовською Аксенією частували всіх охочих канапками з салом та гарячим узваром.

18

Своїми найкращими рецептами, учні мали змогу поділитися взявши участь у акції  «Скарбничка родинних рецептів».

19

Представити свої найкращі  страви учні мали змогу у заході «Страви української кухні». Попри все різноманіття страв, у цьому конкурсі перемогу отримали:

І місце – Ферманюк Олександр, учень 4(8)-А класу, зі стравою «Мамалига з бринзою»

21

ІІ місце – Гзуля Єлизавета, учениця 2(6)-А класу, зі стравами «Сочники» та «Прекрасні лілії»

ІІІ місце – Гаджук Вікторія, учениця 2(6)-В класу, зі стравою «Чарівні пончики»

Також в цей день була проведена відкрита виховна година у 4(8)А класі на тему “Різдвяна історія”. Яка показала святкування українських зимових традиційних свят

У п’ятницю 20 січня відбувся День Соборності України організацією якого зайнялося міністерство екології.

Гаслом цього дня стали слова – «Україна понад усе!».

Цього дня відбувся флешмоб «Єднаймося», який став символом єдності східних і західних земель України. Взавшись за руки гімназисти утворили «живий ланцюг» заспівали гімн України.

22

Надзвичайно зацікавив гімназистів відеолекторіїй «Соборна Україна. Як це було?» та фото-флешмоб «Україна – моя країна».

23

Цей тиждень дуже сподобався гімназистам, адже українська культура – це невідємна частинка душі і серця кожного українця.

Педагог-організатор, Лісневська А. В.

Матеріал розмістив користувач: Коваленко Олена

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*