Для Вас, батьки

Поради батькам під час літніх канікул

Разом з літом настануть довгоочікувані для всіх дітей літні канікули. У цей час безтурботні діти віддають весь свій вільний час прогулянкам, купанню та іншим дитячим заняттям.

         При цьому мало хто з батьків замислюється про те, що три місяці – це досить тривалий термін щоб забути про школу. Тому для того, щоб ваша дитина дійсно плідно провела літо, необхідно поєднати відпочинок, заняття і підготовку до нового шкільного року, який повірте, настане також непомітно, як і літні канікули.

       Для того, щоб дитина не провела всі три місяці літніх канікул біля телевізора чи комп’ютера, необхідно її чим-небудь зайняти. Причому зайняти потрібно чимось таким, щоб батьки, відпустка яких набагато менше шкільної, могли при цьому повноцінно працювати, і не турбуватися про те, чим в дану хвилину зайнято неприкаяне чадо.

       То як же допомогти дитині не розгубити, а примножити знання, отримані за рік? Для початку необхідно визначитися з планами…

 

Канікули в таборі

        Багато батьків з дитячих років відправляють своїх нащадків у табір. Там вони і набігаються, і настрибаються і в морі накупаються. Чим не відпочинок? Однак табір потрібно вибирати з розумом. Тут дуже важливо, щоб крім турпоходів і страшилок біля багаття дітей займали і розумовим відпочинком.

        Благо зараз вибір таборів величезний – є такі, де діти вивчають іноземні мови, є такі, де проходять майстер-класи з гри на музичних інструментах або з навчання акторській майстерності. Є дитячі табори, в яких дітлахів вчать керувати своїм бізнесом і навіть країною. Є спортивні табори та табори з математичним, літературним або біологічним напрямком.

        При цьому пам’ятайте, що обирати, як провести канікули в таборі, потрібно виходячи із здібностей та побажань дитини. Якщо їй подобається вивчати якийсь предмет у школі або вона робить успіхи в будь-якому виді спорту, знайти відповідний табір не складе труднощів.

 

Поїздка до моря

          Цей вид відпочинку досить популярний серед всього населення. Багато сімей влітку вирушають до моря, щоб поправити здоров’я і відпочити від турбот.

         Школярам навряд чи підходить пасивний пляжний відпочинок. Якщо Ви замислюєтеся про те, як провести канікули, то не варто планувати їх так, щоб малюк весь час нудьгував на пляжі або в готелі.

         Продумайте, які екскурсії будуть цікаві вам і вашим дітям, які місця їм буде цікаво побачити, і як вони будуть розважатися вечорами.

 

В село до бабусі…

          Ще один поширений варіант літнього відпочинку – відпочинок на дачі або в селі. У цьому випадку іноді важко буває уявити, як провести канікули з користю в глушині, де, крім лісу, поля та річки нічого немає.

         Однак і тут є вихід. Потрібно змусити школяра копатися в городі або доглядати за домашніми тваринами. Це привчить його до відповідальності і уважності, що теж необхідно у навчанні.

         Заодно можна організувати цікаві заняття – будівництво шпаківень на зиму, установку флюгера або похід в ліс. На природі теж може бути цікаво, якщо ви подбаєте про те, щоб дитина була зайнята чимось ще, крім безцільного гуляння уздовж будинку.

        Як бачите, існує маса способів захопити дитину навчанням і розвитком інтелектуальних здібностей. Головне тут не пускати все на самоплив і тоді, ваш малюк не тільки виросте за літо, але й стане розумнішим.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button