Виховна робота

24 травня – День слов’янської писемності і культури

В вас мудрість вічна і любов…

А хтось же вас народжував, слова,

Хтось  ці  суцвіття звуків віднаходив,

Що стали потім мовами народів.

 С.Тельнюк

  Щорічно, 24 травня, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, відзначається День слов’янської писемності і культури.

24 травня завідувач шкільною бібліотекою Панкевич Н.П.  презентувала тематичну виставку, присвячену Дню слов’янської ї писемності та культури  та провела бібліотечний урок для дев’ятикласників на тему : « Праматір рідної мови».

Ліцеїсти дізнались, що слов’яни мали примітивне письмо ще в першій половині І тисячоліття. Перший історик давньої слов’янської писемності болгарський книжник і учений Чорногорець Храбр (Хст) у книзі « Сказання про письмена» розповідає про два етапи розвитку слов’янського письма.

zobrazhennya viber 2021 05 24 13 27 49 1400x1050 - 24 травня – День слов’янської писемності і культури

Перший етап – коли слов’яни були ще язичниками і читали та ворожили  за допомогою рисок  та зарубок, так званих « черт і різ». Це не алфавітне письмо, а умовні позначки з певним семантичним змістом. «Черта» – від слова « чертити», креслити – наносити на якусь поверхню знаки способом малювання або писання. «Різи» – від слова « різати» – зарубки або символ, прокреслений за допомогою леза чи вістря.

Другий етап – після прийняття Християнства, коли наші предку почали писати римськими та грецькими письменами. Але це письмо не було пристосоване до слов’янської мови.

zobrazhennya viber 2021 05 24 13 24 24 1050x1400 - 24 травня – День слов’янської писемності і культури

І так було доти, поки великими просвітителями слов’ян Кирилом та Мефодієм не був створений алфавіт. Датою створення слов’янської абетки  вчені вважають 863 рік.

Мова, яку запровадили Кирило і Мефодій,  стала мовою східнослов’янських народів, отже й українською.

Любіть і вивчайте нашу рідну мову, таку давню і вічно молоду  та  живу!

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button