Десять правил для батьків
Десять правил для батьків
Ці правила були прийняті у Міжнародний день дитини.
1. Любіть свою дитину.
Радійте її присутності, приймайте її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підривайте її впевненість в собі, не карайте несправедливо, не позбавляйте своєї довіри, дайте привід любити вас.
2. Охороняйте свою дитину.
Захищайте від фізичних і душевних небезпек, коли треба, жертвуючи своїми інтересами і ризикуючи своїм життям.
3. Будьте позитивним прикладом для своєї дитини.
Прищепіть повагу до традиційних цінностей, самі живіть згідно з ними. Нехай у вашій сім’ї побутують чесність, скромність. Порушення батьками подружньої вірності, безчестя — усе це неодмінно позначиться на моральному обличчі вашого сина чи доньки.
4. Пограйтеся зі своєю дитиною.
Приділяйте їй якомога більше часу, розмовляйте з нею, грайтеся так, як їй подобається, її гру сприймайте в серйоз.
5. Працюйте зі своєю дитиною.
Допомагайте їй, коли вона намагається бра¬ти участь у роботі вдома, в саду. Коли дитина підросте, долучайте її до всіх робіт по господарству.
6. Покажіть дитині можливість й межі людської свободи.
Дайте дитині можливість набути свого досвіду, навіть якщо це пов’язано з певним ризиком. Надмірна опіка призводить до того, що дитина нерідко стає соціальним інвалідом.
7. Привчайте дитину бути слухняною.
Батьки повинні стежити за поведінкою дитини і спрямовувати її так, щоб її дії не завдавали шкоди ані їй самій, ані іншим. Дитину треба заохочувати до додержання встановлених правил.
8. Давайте дитині можливість мати такі переживання, які вона цінуватиме у своїх спогадах.
Дитина «живиться», як і дорослий, переживаннями, що дають їй змогу орієнтуватись у подіях, ознайомитися з життям інших людей і з Навколишнім світом. Нехай спогад про щасливе дитинство зігріває її все життя.
9. Дозвольте дитині набути життєвого досвіду. Хай навіть не безболісно, але самостійно.
10. Чекайте від дитини тільки таких міркувань та оцінок, на які вола здатна у своєму віці, за свого розвитку і життєвого досвіду.