«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!»
209 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе і буде жити під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
Традиційно в усьому світі, впродовж березня, відбуваються Шевченківські вечори, літературні конкурси, патріотичні та мистецькі заходи.
Шевченківські дні — чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути його, таку актуальну сьогодні поезію.
Найактивніші учні Городоцького ліцею № 1 взяли участь у І етапі обласного фестивалю читців, присвяченого Шевченківським дням, «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!», всього від нашого закладу було подано 11 заявок у різних вікових категоріях.
Зокрема,
молодша вікова категорія:
Софія Слободян, 5-В клас
Анна Красуцька, 6-В клас
Анастасія Левандовська,7-А клас.
Старша вікова категорія:
Анастасія Варшавська,10-А клас
Вероніка Якубко, 8-А клас,
Єлизавета Попович, 9-Б клас
Олена Питлюк, 10-В клас
Катерина Сокальська, 10-Б клас
Наталія Собкович,10-А клас
Кіра Якубко,10-В клас
Даніела Чала,11-Б клас
Напередодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проведено ІІІ етап обласного фестивалю читців, присвяченого Шевченківським дням, «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській!».
Цьогоріч, на фестиваль було заявлено понад 90 учасників з 48 територіальних громад області, у двох вікових категоріях.
На ІІІ (очний) етап фестивалю членами журі було відібрано 30 кращих читців з 23 територіальних громад.
Серед фіналістів,які відібрані на ІІІ етап фестивалю у молодшій віковій категорії була Анна Красуцька,учениця 6-В класу Городоцького ліцею № 1 Городоцької міської ради Хмельницької області.
Учасники декламували уривки з різних за жанром творів Великого Кобзаря. Володіння основами художнього читання, розкриття головної думки і художніх образів твору та творча індивідуальність стали ключовими критеріями у виборі юних декламаторів.
Анна Красуцька нагороджена дипломом ІІ ступеня у обласному етапі фестивалю!
Щиро вітаємо нашу ученицю!!!
Образ Шевченка переживає трансформацією разом з нашою історією — від вусаня у кожусі і прогресивного творця та активіста до мужнього і безстрашного воїна. Його слова також воюють та надихають українців і в тилу, і на передовій.
Педагог-організатор – Людмила Бас